Życiorys

Marcin Muszyński urodził się w Polsce we Wrocławiu. Już w szkole podstawowej niezwykłe zdolności manualne Marcina, szybko zostały dostrzeżone przez nauczycieli. Nawet bardzo skomplikowane mechanizmy dla Marcina nie stanowiły wówczas zagadki. Już jako nastolatek rozpoczął naukę i prace przy renowacji zegarów antycznych istniejących od XVIII wieku. Był to czas niezwykły, gdyż często bardzo skomplikowane mechanizmy poprzednich stuleci oraz kunszt ich wykonania, były wręcz podziwiane przez niego. Miał też wtedy wielką radość z przywracania „życia” pięknym przedmiotom, które posiadały „duszę”. Wartość niezwykłą bo historyczną. Ożywianie zatem tych można rzec, dzieł sztuki, było jednocześnie rozwijaniem umiejętności Marcina z jakimi się urodził. Jako młodzieniec wyjechał do Francji gdzie sprzedawał meteoryty, minerały nie z tej ziemi, nie z tej planety i przypadkowo posiadł niezwykłą wiedzę… Rozpoczął naukę w Paryżu i tam przez wiele lat szlifował i zgłębiał tajniki aktorstwa i najbardziej tajemniczego zawodu na świecie. W 2005r. przyjechał do Polski. Pojawił się na wyborach „Miss Polski” i wśród najpiękniejszych Polek poznał swoją niezwykłą asystentkę Ewelinę Lesiak. Oczarowana lub zaczarowana Ewelina poddała się i pokochała jego świat, który szybko stał się również jej światem.

W 2005r./2006r. Marcin rozpoczął przygotowania do niezwykle trudnych pokazów Dużej Iluzji – Lewitacji, unoszenia w powietrzu asystentki oraz pierwsze przygotowania do bardzo niebezpiecznego programu „Magiczna Podróż”. Programu w którym iluzjonista przecina się na pół piłą spalinową. Przygotowania do kilku minutowych pokazów trwały kilka lat jednak było warto bo przedstawienia odnoszą do dziś wielki sukces. Pragnienia Marcina były jednak większe, gdyż nie interesowało go pokazywanie samych iluzji, lecz efekty iluzji chciał przedstawiać w formie wyreżyserowanych magicznych opowieści. Taką magiczną opowieścią stały się też jego zaręczyny. W 2008r. Marcin zabrał Ewelinę na malutką bezludną wyspę na Adriatyku gdzie z nieba spadały płatki róż… ..magia się jednak dopiero rozpoczynała, gdyż nagle magicznie pojawiały się egzotyczne owoce, piękne kwiaty i czekoladki a w jednej z nich był pierścionek… Tak właśnie Marcin w oprawie Magii poprosił swoją Miłość życia o rękę. To była magia sama w sobie bo w 2010r. zostali małżeństwem. Dziś możemy podziwiać ich razem pełnych pasji do wykonywanej pracy na scenie.

W swoim repertuarze Marcin stworzył własne autorskie Magiczne Etiudy z wykorzystaniem najtrudniejszych na świecie projektów Dużej Iluzji takich jak: Etiuda z Lewitacją asystentki oraz „Magiczna Podróż” -Sensacyjna etiuda z przecięciem Iluzjonisty na pół w której jego nogi same odjeżdżają na rowerze… Nie poprzestał jednak na tym i dalej tworzył i reżyserował co raz to ciekawsze i trudniejsze całe magiczne opowieści. Dużym wyzwaniem dla artysty stała się też etiuda „Wehikuł Czasu” w kabinie z XVIII w. gdyż w kilka sekund trzeba było przemieścić się w czasie z Warszawy do Paryża i kolejne jak Romantyczna Etiuda „Wspomnienie”., Etiuda z dreszczykiem „Magiczne Miecze”, Etiuda z Duchami, Etiuda „Laser Dream”, Pojawienie lub zniknięcie auta osobowego., Etiuda „Magiczna Opowieść” oraz…   …długo oczekiwana światowa premiera, która błyskawicznie stała się Hitem! Latający Fortepian… Dodatkowo stworzył niezwykłe magiczne programy kabaretowe, rozmaite magiczne pojawienia asystentek, różnorodne magiczne metamorfozy jak również magiczne zmiany sukienek czy lewitacje mebli. Marcin posiadając niezwykłą pasje i dusze artystyczną, szybko stał się twórcą Wielkich iluzji, aktorem i reżyserem własnych spektakli. W 2010r. Marcin przyjmuje wyzwanie od polskiej gwiazdy sceny muzycznej i w programie na żywo wykonuje lewitacje i pojawienie Dody (Doroty Rabczewskiej) w trakcie wielkiej Gali Viva Comet. W 2011r. Marcin pojawia się w programie „Mam Talent”, gdzie jako pierwszy Iluzjonista w Polsce dociera do ścisłego finału, do ścisłej czwórki najbardziej utalentowanych ludzi w Polsce.

W 2013r. Marcin Muszyński wraz z Eweliną występują już jako GWIAZDY w programie „Mam Talent” z niezwykłą premierą telewizyjną (na żywo!) „Lewitacji Fortepianu wraz z Pianistą” Po tej premierze dostają szereg zaproszeń na trasy koncertowe w Las Vegas, Anglii, Monte Carlo i Dubaju. Aktualnie Marcin przygotowuje cały dekalog Magicznych Etiud zwiastujący nowy Repertuar magicznych spektakli oraz wielkiej trasy koncertowej MuszynskY Show LIVE na 2019/2020r.

Zobacz także BIOGRAFIE artysty zamieszczoną w zakładce HOME. (strona główna)

Magic Show iluzjonista Marcin Muszynski

Pokaz iluzji – iluzjonista Marcin Muszyński