“Gala Zwycięzców” Wielka Magia dla Fundacji “Na Ratunek”

“Gala Zwycięzców” Wielka Magia dla Fundacji “Na Ratunek”

  |   Wydarzenia

Relacje reporterskie, prasowe…

“Gala Zwycięzców”. We Wrocławiu w Hali 100-lecia spotkają się Onkomocni z całej Polski.

Wyjątkowa Gala, 1000 osób z całej Polski weźmie udział 15 grudnia w XIV Spotkaniu Pacjentów Wyleczonych z Choroby Nowotworowej we Wrocławiu. To największe takie wydarzenie w Polsce. W tym roku, dodatkowo, będzie okazją do uruchomienia wyjątkowego projektu – pierwszej w naszym kraju poradni dla osób, które wyleczyły się z choroby nowotworowej ponad pięć lat temu.

Galę zwycięzców we Wrocławiu Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” organizuje co dwa lata. Tym razem we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali 100-lecia. Gala jest okazją dla byłych pacjentów, by po latach spotkać znajomych i przyjaciół z czasów terapii, raz jeszcze uściskać lekarzy, pielęgniarki i personel szpitala, wszystkich którzy pomogli w powrocie do zdrowia. I poopowiadać, jak potoczyły się losy po wyzdrowieniu.

Wyjątkowym punktem w programie gali będzie wręczenie Kropel Życia. To nagrody dla osób, które pomagają dzieciom chorym na raka w powrocie do zdrowia i wspierają działania kliniki Przylądek Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce szpitala onkologicznego dla dzieci. W tym roku laureatów jest piętnaścioro w sześciu kategoriach:

  • Lekarze: Grzegorz Dobaczewski, Aleksander Krzywulski, Dorota Sęga-Pondel i Jadwiga Węcławek – Tompol

  • Pielęgniarki: Ilona Baszkiewicz, Elżbieta Wójcik

  • Nauczyciele: Krupa Gallery, Kasia Tereba

  • Dobre dusze: Sylwia Pawlicka, Jadwiga Fidorska, Małgorzata Pałgan

  • Przyjaciele: Mirosław Brzozowski, ks. Marek Kluwak

  • Wolontariusze: Rafał Olek, Barbara Zabawa – Konieczna

Podczas gali ogłoszone zostanie też uruchomienie przy Przylądku Nadziei pierwszej w naszym kraju poradni dla pacjentów wyleczonych z choroby nowotworowej ponad pięć lat temu. To kolejny, nowatorski projekt wrocławskich onkologów dziecięcych. Ważny, bo pacjenci onkologiczni po pięciu latach od wyleczenia przestają być objęci programami refundowanymi przez NFZ. A przecież specjalnej opieki wymagają nadal. Odtąd we Wrocławiu byli pacjenci Przylądka będą mogli na nią liczyć. I to bezpłatnie.

Projekt zakłada też zbudowanie wokół kliniki całej społeczności byłych pacjentów. To właśnie są Onkomocni, którzy nie tylko będą mogli korzystać z porad lekarzy i psychologów, ale także wspierać się wzajemnie, dzielić się doświadczeniami na co dzień i organizować wspólne wydarzenia.

Na scenie dojdzie też do niecodziennego spotkania. Dwoje pacjentów Przylądka Nadziei, którzy pokonali białaczkę dzięki przeszczepowi szpiku, pozna i pierwszy raz w życiu spotka dawców, którym zawdzięczają zdrowie i życie. To będzie wzruszająca chwila!

Gościem specjalnym będzie Michał Zawadka. Mistrz Polski Przemówień Publicznych, pisarz, autor książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży. Opowie gościom, jak ważnym elementem w powrocie do zdrowia i po wyzdrowieniu również jest motywacja. I jak znaleźć ją w sobie na co dzień.

Największy w Polsce, charytatywny pokaz magii

Prezentem dla onkoMOCNYCH i wszystkich gości będzie jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie – największy w Polsce pokaz magii, przygotowany przez znanego iluzjonistę Marcina Muszyńskiego. Półtoragodzinne show z najtrudniejszymi elementami sztuki iluzji: latającym fortepianem, znikającymi i lewitującymi ludźmi, przecinaniem człowieka piłą i… same nogi jeżdżące na rowerze – to tylko niewielki fragment tego, co czeka widzów tego wieczora.

Co więcej, występ mistrza iluzji będą mogli obejrzeć wszyscy chętni! Otwarty pokaz rozpocznie się o godzinie 20.00 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej 1.

Bilety można kupić na platformie Eventim.pl (http://bit.ly/PokazMagii). Cały dochód przeznaczony będzie na leczenie dzieci chorych na raka, pacjentów kliniki Przylądek Nadziei!

Serdecznie zapraszamy!

Gala Zwycięzców 2018
15 grudnia 2018
Wrocławskie Centrum Kongresowe
ul. Wystawowa 1

Rozpoczęcie gali: godzina 12.00

Otwarty, charytatywny koncert Marcina Muszyńskiego, “Największy w Polsce Pokaz Magii”: godzina 20.00
bilety: http://bit.ly/PokazMagii

**

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 27 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Fruwający fortepian, przecięty iluzjonista, znikająca modelka..? – już 15 grudnia 2018r będzie okazja zobaczyć takie niezwykłe czary na własne oczy! Ruszyła sprzedaż biletów na największy w Polsce Pokaz Magii Marcina Muszyńskiego organizowany przez Fundację “Na Ratunek” Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Gdzie kupić bilety?

Pokaz Magii rozpocznie się 15 grudnia 2018 r.  o godzinie 20.00 w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego Hali 100-lecia.

Dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na leczenie małych podopiecznych fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Bilety na Pokaz Magii Marcin MUSZYNSKY Show można kupić na stronie www.eventim.pl w cenie: 90 zł, 120 zł i 140 zł (normalne) oraz 45 zł, 60 zł i 70 zł (ulgowe). Udział w tym niecodziennym wydarzeniu to niezapomniane przeżycie i wspaniały pomysł na mikołajkowy lub gwiazdkowy prezent, zarówno dla dzieci i dorosłych!

Więcej na stronie fundacji:

Zobacz niezwykły Pokaz Magii!