Muszyński Marcin na Mistrzostwach Świata „World Championships of Magic FISM ITALY 2015”

Muszyński Marcin na Mistrzostwach Świata „World Championships of Magic FISM ITALY 2015”

  |   Wydarzenia

Iluzjonista Marcin Muszyński podczas Mistrzostw Świata iluzji, „World Championships of Magic” FISM ITALY 2015.

 

To już 60 lat magicznych Igrzysk Olimpijskich, organizowanych na całym świecie przez „Masters of Magic” oraz światową federacje FISM. Organizatorzy mają zaszczyt ogłosić, że Mistrzostwa Świata Magii 2015r. odbędą się we Włoszech, w Rimini w dniach od 6 do 11 lipca 2015r. Mistrzostwa Świata Magii, to igrzyska olimpijskie iluzji i magii. Jest to zarazem największy na świecie kongres dla iluzjonistów, który także skupia uwagę międzynarodowych mediów z całego świata. Rimini zatem od 6-11 lipca 2015 roku, będzie miejscem spotkania ponad 5 tysięcy największych iluzjonistów z całego świata. Fism, jest organizacją do której należy około 50.000 członków Międzynarodowej Federacji Magii. Podczas kongresu w Rimini iluzjoniści będą debatować nad najnowszymi rozwiązaniami magicznymi na świecie. Będą również odbywały się konkursy, magiczne seminaria wraz ze szkoleniami, wykładami i ilustracjami iluzji i magii. Iluzjoniści na Mistrzostwa Świata co rok przedstawiają najbardziej niesamowite iluzje i sztuczki magiczne jakie kiedykolwiek można było sobie wyobrazić.

 

 

Pozdrawiam zatem całą Polskę z najbardziej magicznej imprezy na świecie, która odbywa się tylko raz na 3 lata.  Marcin Muszyński

.

Historia Magicznej Federacj iluzjonistów „FISM”.

Turniej powstał około siedemset lat temu, pod koniec 1200 roku, jako konkurencji między szkołami czarodziejów. Turniej odbywał się co pięć lat. Sędziowie w turnieju byli dyrektorami szkół. „JK Rowling, gdy pisał te słowa do określenia” na Turnieju Trójmagicznego „w” Harry Potter i Czara Ognia „, musiał mieć na uwadze WCM FISM, Mistrzostwa Świata magii, najważniejszej Magicznej konkurencji na świecie. 

 Mistrzostwa Świata Magii istnieją co trzy lata i są organizowane przez najważniejsze Magiczne Stowarzyszenia z wszystkich krajów świata. FISM (Fédération Internationale des Sociétés Magiques). Federacja ta została założona w 1948 roku, i ma wśród swoich głównych celów, regulacje wszystkich magicznych klubów istniejących na świecie oraz dyktują zasady konkursu, podczas którego, zostanie ogłoszony mistrz świata magii. 

Na pierwszym FISM Kongres, w 1948 roku, wzięło udział 250 ​​iluzjonistów. Od tego czasu, FISM WCM urósł, zmienił się, stając się jednym z najbardziej prestiżowych stowarzyszeń w dziedzinie magii na świecie. FISM posiada obecnie ponad 90 klubów, reprezentujących 46 kraje i ponad 50,000 magów. Obecnie około 3.000 iluzjonistów będzie brało udział w Mistrzostwach Świata Magii z każdej części świata.

.

 

Informacje z oficjalnej strony: Światowej Federacji FISM www.fism.com